تاریخچه

شرکت مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان از سال 1390، در جنوب استان کرمان، بهشت کشاورزی ایران، با هدف فرآوری محصولات کشاورزی منطقه عملیات احداث کارخانه در شهرک صنعتی عنبر آباد را آغاز نمود.
این کارخانه تنها طرح معظم صنایع تبدیلی چند منظوره در منطقه است که به همت آقای مهندس سید مصطفی حسینی نژاد تاسیس شده است. ایشان که بیش از 40 سال سابقه فعالیت در تولید صنایع غذایی در کشور را دارند، این بار به یاری خداوند متعال و با استفاده از تجربه ارزشمند خود، با نگاه بهبود کیفیت زندگی مردم آن منطقه، ایجاد فرصت‌های شغلی و خلق ارزش افزوده اقتصادی برای محصولات زراعی منطقه دست به کار شدند و علی رغم وجود چالش های فراوان احداث کارخانه در منطقه را شروع کردند.
مجتمع تولیدی نیلی صنعت کرمان قصد دارد با استفاده، از تکنولوژی روز دنیا و ماشین‌آلات پیشرفته صنایع غذایی به فراوری محصولات کشاورزی منطقه با بهره وری بالاتر در مقابل ایجاد ضایعات کمتر بپردازد.
نیلی صنعت کرمان با پشتوانه سالها تجربه گرانقدر موسسین و مدیران خود توان فرآوری انواع محصولات کشاورزی در انواع اقلام مصرفی نظیر انواع رب گوجه فرنگی، سبزیجات منجمد شده به روش انجماد سریع IQF، پودر سبزیجات، انواع کنسرو سبزیجات و محصولات تازه و بسته بندی شده را دارد و به چشم‌اندازی می‌اندیشد که نه تنها توسعه منافع همگانی درراستای مسئولیت اجتماعی شرکتی خود در آن تحقق یافته است بلکه امید به شکل گیری بستری دارد که بدنه جامعه در آن با یک تلاش جمعی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور سهیم هستند.